Televizioni Koha
Lajme > Maqedoni > Manifestim nė shkollėn Migjeni nė Tetovė
Manifestim në shkollën Migjeni në Tetovë
24 prill- “Më lejoni ta përshëndes këtë nismë që kultivon dhe nxit vlerat e shoqërisë tonë multietnike duke inkujaruar bashkëpunimin në mes nxënësve, arsimtarëve dhe prindërve duke inkurajuar komunikimin, njohjen dhe besimin e ndërsjellë në mes komuniteteve", heksoi Arifi në fjalën e saj.
Manifestim nė shkollėn Migjeni nė Tetovė
Sot kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi morri pjesë në ceremoninë e shënimit të përfundimit të renovimit të dritareve të shkollës Migjeni- Bratstvo në kuadër të projektit të USAID për integrim ndëretnik në arsim.

Në fjalën e saj para të pranishmëve kryetarja Arifi shprehu kënaqësinë që është pjesë e kësaj ceremonie që shënon përfundimin e punimeve që sigurojnë ambient më të sigurt dhe më të këndshëm për nxënësit dhe arsimtarët e shkollës Bratstvo-Migjeni.

“Më lejoni ta përshëndes këtë nismë që kultivon dhe nxit vlerat e shoqërisë tonë multietnike duke inkujaruar bashkëpunimin në mes nxënësve, arsimtarëve dhe prindërve duke inkurajuar komunikimin, njohjen dhe besimin e ndërsjellë në mes komuniteteve.” Theksoi Arifi në fjalën e saj.


Publikuar: 24.04.2013 (17:09), Lexuar: 1036 herė
Komentet

Komenti juaj
Ndalohet përdorimi i gjuhës degjenerues dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit.

Copyright © 2015 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio