Televizioni Koha
Lajme > Maqedoni > Mbahet nata e katėr e kuizit tė diturisė nė Bogovinė (VIDEO)
Mbahet nata e katër e kuizit të diturisë në Bogovinë (VIDEO)
03 Gusht - Mbrëmë në fshatin Bogovinë ka vazhduarë nata e katër e kuziit të dituriësë ku në këtë mbrëmje fitues ka qenë Nedim Zekiri Shkolla e mesme “Medreseja Isa Beu”- Shkup, viti i tretë nga fshati Pirok.
Mbahet nata e katėr e kuizit tė diturisė nė Bogovinė   (VIDEO)
Mysafirë të mbrëmjes ishin:Gani Misimi nga fshatit pallçisht. Burim Sherifi imam në xhaminë e re të fshatit pallçisht dhe Ajla Xhemaili nxënësë e shkollës së mesme „Medreseja Isa Beu“-Tetovë, nga fshati Sedllarc. Në natën e katër të kuzit të dituris u ndanë edhe mirënjohje për hoxhallarë që kanë dhënë kontribut për edukimin dhe arsimimin fetarë të gjeneratave të reja, personailete të ndryshme si dhe shoqata rinore. ESAT ESATI-ISH IMAM-XHAMIJA E FSHATIT BOGOVINE. HAXHI XHITA-MUEZIN-XHAMIJA E FSHATIT BOGOVINE. HAFIZ ZEKERIJA ASANI-HATIB XHAMIJA E FSHATIT BOGOVINE. HAFIZ SALI MISIMI-XHAMIJA E FSHATIT BOGOVINE. HAFIZ ABDULSAMET XHAFERI-XHAMIJA E FSHATIT BOGOVINE. BEQIR ISENI-GJYQËSI. HISO SALIU- SHENDËTËSI. ISMAILHAKI ASANI- GJYQËSI. MUZAFER XHEMAILI-ISH ARSIMTARË SeTKI RAMADANI-ISH ARSIMTARË,SHOQATA RINORE: SH.K.H”VEPRA” KONTRIBUTIN E DHËNË NË SFERËN E KULTURËS DHE HUMANITETIT. SH.K.H ”ALI MUNISHI”- KONTRIBUTIN E DHËNË NË SFERËN E KULTURUS DHE HUMANITETIT.Publikuar: 03.08.2013 (18:18), Lexuar: 1393 herė
Komentet

Komenti juaj
Ndalohet përdorimi i gjuhës degjenerues dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit.

Copyright © 2015 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio