Televizioni Koha
Lajme > Maqedoni > Mbahet nata e katėr e kuizit tė diturisė nė Bogovinė (VIDEO)
Mbahet nata e katër e kuizit të diturisë në Bogovinë (VIDEO)
03 Gusht - Mbrëmë në fshatin Bogovinë ka vazhduarë nata e katër e kuziit të dituriësë ku në këtë mbrëmje fitues ka qenë Nedim Zekiri Shkolla e mesme “Medreseja Isa Beu”- Shkup, viti i tretë nga fshati Pirok.
Mbahet nata e katėr e kuizit tė diturisė nė Bogovinė   (VIDEO)
Mysafirë të mbrëmjes ishin:Gani Misimi nga fshatit pallçisht. Burim Sherifi imam në xhaminë e re të fshatit pallçisht dhe Ajla Xhemaili nxënësë e shkollës së mesme „Medreseja Isa Beu“-Tetovë, nga fshati Sedllarc. Në natën e katër të kuzit të dituris u ndanë edhe mirënjohje për hoxhallarë që kanë dhënë kontribut për edukimin dhe arsimimin fetarë të gjeneratave të reja, personailete të ndryshme si dhe shoqata rinore. ESAT ESATI-ISH IMAM-XHAMIJA E FSHATIT BOGOVINE. HAXHI XHITA-MUEZIN-XHAMIJA E FSHATIT BOGOVINE. HAFIZ ZEKERIJA ASANI-HATIB XHAMIJA E FSHATIT BOGOVINE. HAFIZ SALI MISIMI-XHAMIJA E FSHATIT BOGOVINE. HAFIZ ABDULSAMET XHAFERI-XHAMIJA E FSHATIT BOGOVINE. BEQIR ISENI-GJYQËSI. HISO SALIU- SHENDËTËSI. ISMAILHAKI ASANI- GJYQËSI. MUZAFER XHEMAILI-ISH ARSIMTARË SeTKI RAMADANI-ISH ARSIMTARË,SHOQATA RINORE: SH.K.H”VEPRA” KONTRIBUTIN E DHËNË NË SFERËN E KULTURËS DHE HUMANITETIT. SH.K.H ”ALI MUNISHI”- KONTRIBUTIN E DHËNË NË SFERËN E KULTURUS DHE HUMANITETIT.Publikuar: 03.08.2013 (18:18), Lexuar: 446 herė
Komentet

Komenti juaj
Ndalohet përdorimi i gjuhës degjenerues dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit.

Ads
Sondazh
Pėr moment nuk kemi asnjė sondazh
PDSH kėrkon procedurė hetimore ndaj funskionarėve tė BDI-sė
23 prillKėrkojmė urgjentisht qė Komisioni pėr anti-korrupsion tė kryej punėn e vetė konform Ligjit dhe tė ngre procedura ndaj tė gjithė funksionarėve tė BDI-sė pėr tė cilėt ne sot dorėzojmė faktet", tha Fazliu.
Studenti nga Kopanica me vėrtetim tė falsifikuar deshi tė marrė diplomė
23 prill- “Pasi qė kanė kontrolluar nė evidencėn e Fakultetit, zyrtarė tė universitetit kanė vėrtetuar se vėrtetimi nuk ka qenė i regjistruar me atė numėr dhe me siguri bėhet fjalė pėr falsifikim dhe menjėherė rastin e kanė paraqitur nė polici. Menjėherė I.A dhe katėr persona tjerė janė arrestuar dhe mbajtur nė Stacionin Policor nė Tetovė, nėn dyshimin se janė tė involvuar nė kėtė rast, ndėrsa vėrtetimi do tė analizohet”, njoftoi Policia e Tetovės.
Thaēi:Ku shkuan 500 mijė euro tė Konferencės sė donatorėve tė vitit 2002 pėr tė implementuar marrėveshjen e Ohrit
23 prill-Thaēi me tej vazhdoi se BDI pas 27 prillit asnjė gjė s`mund tė bėjė pėr shkak se njė pjesė e saj ėshtė e zhytur nė hajni, krim dhe korrupsion ndėrsa pjesa tjetėr do t’i shėrbejnė qeverisė sė ardhshme . Ēėshtja e mandateve tė cilėn e ngrenė BDI pėr Thaēin nuk ėshtė siklet i PDSH-sė por fakti qė nė qeverisjen e BDI-sė maqedonasit u bėn shumė tė fort,u trimnuan dhe e rritėn qėllimin.
Copyright © 2013 Tv Koha. Tė gjitha drejtat e pėrmbajtura.
Developed by: Just5 Studio