Home / Lajme / Maqedoni / VALTER viziton USHT-në

VALTER viziton USHT-në

Rektori i universitetit të Gracit nga Austria bashkë me disa bashkëpunëtorë të tij, sot vizituan Universitetin shtetrorë të Tetovës, ku u pritën nga rektori Sadi Bexheti.

Tema e bisedës së këtij takimi kishte të bëjë me planet dhe programet e USHT-së për infermierinë dhe fakultetin e mjeksisë.
Për rektorin e Sadi Bexheti ky takim ka domethënje të madhe sepse rektori i Universitetit të Gracit është ndër të parët që e përkrah fillimin e fakultetit të mjeksisë që pritet të fillojë vitin e ardhëshëmKjo ishte vizita e parë që i bëhet universitetit të tetovës nga rektori i universitetit të Gracit, dhe domethënja e kësaj vizite është fillimi i jë bashkëpunimi të mirë në të ardhmen, në kuptim të ndrimit të kuadrove dhe studentëve..
Profesor doktor Valter, gjithashtu para studentëve dhe stafit të pranishëm në USHT-, mbajti një ligjeratë ku të pranishmit patën rastin që përmes pyetjeve drejtuar mysafirit të mësojnë shum gjëra të reja.
I ejti delegacion sot ka vizituar edhe Qendrën Mjeksore të Qytetit tonë..

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *