Home / Lajme / Maqedoni / Ndërpritet greva 29 orëshe e asistentit Ruhi Bakiu

Ndërpritet greva 29 orëshe e asistentit Ruhi Bakiu

ndërpritet greva 29 orëshe e profesor Ruhi Bakiut në UEJL. Sipas tij është arritur kompromisi për hetimin e rasteve eventuale të nepotizmit. Me këtë rast rektorati i ka lëshuar edhe një njoftim ku bëhet me dije për formimin e komisionit hetues.

Raste nepotizmi në universitetin tonë nuk ka pasur. Këtë e ka dëshmuar hetimi i mëparshëm që është bërë në këtë institucion, deklaroi Zamir Dika, i cili më tej shtoi ne jemi universitet me standarde evropjane dhe nuk lejojme asesi fenomene te ketilla..

Komisioni do të përbëhet nga tre persona, edhe atë Henry Dikson, Murtezan Ismaili dhe Muharem Etemi.
Asistenti në fjalë do i realizojë të drejtat e tij të punës në fakultetin juridikë konkretisht në shërbimet e universitetit, por i njejti mundë edhe të propozohet për angazhim edhe në procesin mësimor..

Gjithashtu lexo

Paraqiten si zyrtarë policor, rrahin dhe plaçkisin të riun nga Shkupi

Mbrëmë rreth orës 21:30 në rrugën “Përzhino” në Shkup, tre persona të panjohur e kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *