Home / Sport / Te dielen takohen ekipet Renova – Pobeda

Te dielen takohen ekipet Renova – Pobeda

Skuadra e renovës, nga Xhepçishti, të dielën , do të takohet me ekipin e Pobedës, në Prilep.Në taborin e gipspunuesve, mbizotëron atmosferë e mirë, pas fitores së javës së kaluar ndaj makedonija Gjorce Petrovit, në Tetovë.Drejtuesit e klubit të Renovës, presin rezultat pozitiv, nga ky takim, pasi që në Prilep, nuk kanë ndërmend të mbrohen.Do të luajmë futboll ofanziv dhe do të mundohemi që të nxjerrim rezultat pozitiv nga kjo ndeshje dhe në Tetovë të kthehemi kryelartë, thonë në klubin e renovës, i cili në këtë sezon garues ka ambicie për të garuar në ndonjërën prej kupave evropiane.takimi me Pobedën do të zhvillohet të dielën në Prilep, me fillim në ora 16.00., orar ky i rezervuar për të gjitha ndeshjet e ligës së parë futbollistike në Maqedoni.

Skuadra e renovës, nga Xhepçishti, të dielën , do të takohet me ekipin e Pobedës, në Prilep.Në taborin e gipspunuesve, mbizotëron atmosferë e mirë, pas fitores së javës së kaluar ndaj makedonija Gjorce Petrovit, në Tetovë.Drejtuesit e klubit të Renovës, presin rezultat pozitiv, nga ky takim, pasi që në Prilep, nuk kanë ndërmend të mbrohen.Do të luajmë futboll ofanziv dhe do të mundohemi që të nxjerrim rezultat pozitiv nga kjo ndeshje dhe në Tetovë të kthehemi kryelartë, thonë në klubin e renovës, i cili në këtë sezon garues ka ambicie për të garuar në ndonjërën prej kupave evropiane.takimi me Pobedën do të zhvillohet të dielën në Prilep, me fillim në ora 16.00., orar ky i rezervuar për të gjitha ndeshjet e ligës së parë futbollistike në Maqedoni.

Gjithashtu lexo

Lazim Destani përshëndet djemtë e Shkëndijës kuqezi. Na dhuruat plot kënaqësi në Finlandë

Djemtë e Shkëndijës kuqezi na dhuruan plot kënaqësi në Finlandë, duke na bërë të kthehemi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *