Home / Sport / te dielen takohen Shkendija 79 – Sileks Kratov

te dielen takohen Shkendija 79 – Sileks Kratov

Shkëndija 79 pas disfatës që pësoi nga Pelisteri, javën e kaluar, këtë të dielë në stadiumin e qytetit në Tetovë, do të përballet me ekipin e Sileksit, nga Kratova.Sipas sekretarit gjeneral të klubit, Hasan Tahiri, ndeshja do të fillojë në orën 16 e jo sic ishte paralajmëruar në ora 16.30.Futbollistët Tetovarë, në këtë ndeshje sipas tahirit, do të kenë përkrahjen e tifozëve më të zjarrtë të klubit Bllistët.Trajneri Qatip Osmani, dhe futbollistët sot kanë zhvilluar edhe një seancë stërvitore në stadiumin e qytetit.Sipas drejtuesve të klubit, trajneri i shknëdija 79, për ndeshjen ndaj Sileksit, nuk do të mund të llogaris në futbollistin Papa Jusuf, i cili ankohet për lëndim, ndërsa të tjerët janë të gatshëm për ndeshjen, e së dielës, ku presin që të shënojnë edhe fitoren e parë në këtë stinor.

Shkëndija 79 pas disfatës që pësoi nga Pelisteri, javën e kaluar, këtë të dielë në stadiumin e qytetit në Tetovë, do të përballet me ekipin e Sileksit, nga Kratova.Sipas sekretarit gjeneral të klubit, Hasan Tahiri, ndeshja do të fillojë në orën 16 e jo sic ishte paralajmëruar në ora 16.30.Futbollistët Tetovarë, në këtë ndeshje sipas tahirit, do të kenë përkrahjen e tifozëve më të zjarrtë të klubit Bllistët.Trajneri Qatip Osmani, dhe futbollistët sot kanë zhvilluar edhe një seancë stërvitore në stadiumin e qytetit.Sipas drejtuesve të klubit, trajneri i shknëdija 79, për ndeshjen ndaj Sileksit, nuk do të mund të llogaris në futbollistin Papa Jusuf, i cili ankohet për lëndim, ndërsa të tjerët janë të gatshëm për ndeshjen, e së dielës, ku presin që të shënojnë edhe fitoren e parë në këtë stinor.

Gjithashtu lexo

Mësohet kundërshtari i Shkëndijës në rrethin gjysmëfinal (Foto)

Skuadra e Shkëndijës së Tetovës e ka mësuar kundërshtarin e radhës për kualifikimin në Europa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *