Home / Sport / Renova barazon me Vardarin në Tetovë

Renova barazon me Vardarin në Tetovë

Për shkak të borës që kishte mbulluar stadiumin e qytetit në Tetovë, takimi Midis Renovës dhe Vardarit filloi me 30 minuta vonesë. Kjo ndeshje ka përfuduar me rezultat baraz 1:1. Në minuten e 73 Ismail Ismaili hyn brenda në 16-shin e Vardarit, por ai ndalët në mënyrë të palejuar nga mbrojtësi I Varadit Pocev, gjyqtari I kësaj ndeshje Lubomir Kertevski tregon penallti për ekipin e Renovës. Njëmbëdhjetëmetërshin e gjuajti Argjent Beqiri, por portjerit arriti ta dëboj gjuajtjen e Beqrit, por topi I dëbuar arrinë tek suluesi kosovar Isini I cili ap ndonjë problem shënoj gol për ekipin e Renovës. Edhe pse shënuan gol futbollistet e Renovës, sërisht me disa raste të mira rrezikojnë portën e Georgievskit. Pas përfundimit të 90 minutave referi Kerstevski tregon katër minuta lojë shtesë.

Kur të gjithë menduan se kjo ndeshje do të përfundoj me fitore të Renovës, atëherë në minuten e fundit të takimi gjyqtari Kerstevski, sinjalizon gjuajtje të lirë për ekipin e Vardarit. Gjuajtjen e lirë për Vardarin e egzekuton Stepanoviq I cili gjuan dhe mposht portjerin e Renovës Kovaçeviç. Në edicionin vjeshtorë Renova ka shënuar 7 fitore, 4 batazime dhe 7 disfata, dukje tubuar 25 pikë në edicionin vjeshtorë. Renova gjatë edicionit vjeshtorë tregoi mjaftë loja të bukura si në Tetovë ashtu edhe jashtë, por në shumicën e humbjeve që I kanë pësuar u është bërë shkelje ngaa na e gjytarëve..