Home / Lajme / Maqedoni / Bastisje ne Shkup

Bastisje ne Shkup

Policia e Maqedonisë në orët e hershme të mëngjesit të sotmë ka marrë një aksion duke bastisur disa shtëpi në fshatin Haracinë.Jo zyrtarishtë mësohet se akcioni është ndërmarrë në kërkim të personave të cilët ditë më parë në lagjen e Shkupit Autokomandë kanë shtënë në drejtim të xhipit të policisë, ku u vra një pjestarë i policisë speciale të Maqedonisë. Burime policore thonë se ka pasur përleshje mes policisë dhe të dyshuarit i cili pas disa gjuajtjeve me armë ka arritur të arratiset. MPB në lidhje me rastin deklaronë se aksioni është ndërrmarë për të arrestuar një personë i cili është i dënuar për vepër penale. Sipas policisë ky akcion është ndërmarrë me urdhër të gjykatës kompetente.MPB po heton rastin, ndërsa janë shtuar kontrollet në hyjre-dalje të fshatit Haraçinë dhe Hasanbeg të Shkupit.

Gjithashtu lexo

Akomodim falas në Shkup për ndeshjen e Super Kupës Evropiane (FOTO)

Super Kupa Evropiane që do të luhet më 8 gusht në Shkup ndërmjet Real-Madrid dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *