Home / Sport / Përforcime në radhët e Renovës

Përforcime në radhët e Renovës

Antari i ligës së parë në futboll klubi futbollistik Renova i filloi përgatitjet për sezonin pranveror. Në grumbullin e parë mungonte trajneri Bylbyl Sokoli, ndërsa stërvitjen e parë me futbollistët e Renovës e udhëhoqi ndihmësi Bujar Islami..
Në afatin kalimtar në radhët e Renovë kanë ardhur disa futbollist mjaftë cilësor si Ilber Aliu, Evzal Jahiu, Besim Adili dhe disa futbollistë që aktualisht janë në duke u shikuar në kualitet e tyre. Nga Klubi futbollistik Renova thanë se janë ne bisedime edhe me disa futbollist të tjerë. Ndërkaq nga rradhët e Renovës janë larguar Darko Savsvski, Igor Savevski, Bllagoja Gjurçevski, Elmedin Asani dhe Aratn Iljazi.

Gjithashtu lexo

Mësohet kundërshtari i Shkëndijës në rrethin gjysmëfinal (Foto)

Skuadra e Shkëndijës së Tetovës e ka mësuar kundërshtarin e radhës për kualifikimin në Europa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *