Home / Lajme / Maqedoni / Person i maskuar vjedh 34 mijë euro nga Uni Banka

Person i maskuar vjedh 34 mijë euro nga Uni Banka

Tetovë, 4 shkurt – Një person i maskuar dhe i armatosur sot herët në mëngjes ka grabitur 34 mijë euro nga ekspozitura e “Uni Bank” në Tetovë, që gjendet në bulevardin e Ilindenit.Policia theksoi se një person i maskuar ka hyrë në bankë rreth orës 8 e 30 të mëngjesit dhe duke kërcënuar me armë dy të punësuarit ndërsa më pas ka kërkuar hapjen e arkës së bankës. Sipas njoftimeve të para, grabitësi ka arritur të marrë 34 mijë euro, duke ikur në drejtim të panjohur. Ministria e Brendshme njoftoi se ka persona të dyshuar dhe se është ndjekje të tyre.

Gjithashtu lexo

Maqedoni, asnjë prioritet për librat që ofendojnë shqiptarët

Sensibilizimi i çështjes që ka të bëjë me përmbajtjet fyese dhe të pavërtetave historike nëpër …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *