Home / Lajme / Maqedoni / PDSH thotë se alternativë për shqiptarët është orientimi properendimor dhe Unioni Evropian.

PDSH thotë se alternativë për shqiptarët është orientimi properendimor dhe Unioni Evropian.

Tetovë, 21 maj – Nënkryetari I PDSH-së, Besim Dogani, gjatë një takimi me gazetarë sot në Tetovë ka thënë se alternativë për shqiptarët është orientimi properendimor dhe Unioni Evropian.Fatkeqësisht në Maqedoni ka të tjerë që kanë zgjedhur një rrugë tjetër destruktive.Dogani ka përkujtuar se shqiptarët dhe PDSH-ja ballafaqohen me politikën destruktive të Moskës dhe Beogradit.”
“Shfrytëzoj këtë rast të bëj një pyetje publike për Ali Ahmetin dhe Fazli Veliun.Pse mundoheni t`i ikni realitetit, argumenteve dhe fakteve.E përditshmja tiranase shqip në edicionin e saj të 17 prillit të këtij viti botoi një shkrim të argumentuar me dokumente shkrim për dikë shokant po për PDSH-në dhe shqitarët shumë real”, tha Besim Dogani.a se sipas gazetës shqip dhe dokumenteve që posedon ajo, bëhet fjalë për një deputet shqiptar që siç e quajnë ato një spiun I sërbëve.Në këtë shkrim tregohet se I burgosuri I Titos, emigrant deputet , njëri I cili është I angazhuar në përgatitjen e separatistëve shqiptarë në Kosovë dhe Maqedoni”, tha në mes tjerash Dogani.

Shfrytëzoj momentin t`iu drjetohen shqiptarëve në Maqedoni se ato nuk kanë nevojë për brenga nuk kanë nevojë të shqetësohen, tha Dogani duke vërjetur se rruga e PDSH-së dhe fitorja e PDSH-së është e qartë dhe neve shqiptarëve na pret një ardhmëri e mirë edhe njherë u apeloj që ta ruajnë gjakftohftësinë sepse shqiptarët janë popull që kanë vlera perendimore dhe më një qershor ta dalin ashtu sic u ka hije dhe të votojnë opcionin e duhur..
Urim Hasipi

Gjithashtu lexo

DAÇIÇ NE E DIMË PËR ÇFARË JENI MARRË VESH – (VIDEO)

Serbia pretendon se shërbimet e inteligjencës së Maqedonisë kanë përgjuar diplomatët e saj por edhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *