Home / Lajme / Maqedoni / Tre ditë para mbylljes së fushatës në Maqedoni

Tre ditë para mbylljes së fushatës në Maqedoni

28 maj – Partive politike i kanë ngelur edhe tre ditë nga mbyllja e fushatës zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 1 qershorit.
Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) sot në ora 18.00 do të mbajë miting në sallën “Boris Trajkovski” në Shkup. Bashkimi Demokratik për Integrim(BDI) do të mbajë tubim në qytetin e Kumanovës në ora 19.00.
Partia për Prosperitet Demokratik do të mbajtë tubim në zonën e dytë zgjedhore në Haraçinë në ora 18.00. Koalicioni “Për të Mirën e Maqedonisë” do të mbajë tubime në Resen dhe Strugë.
Koalicioni për Evropë “ Dielli”, për sot ka organizuar tubim në Veles dhe në Lozovë të Sveti Nikolës.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *