Home / Lajme / Maqedoni / Bexheti:BDI ka fituar zgjedhjet

Bexheti:BDI ka fituar zgjedhjet

3 qershor – Deputeti i BDI-së, Blerim Bexheti deklaroi për Top-Channel se formacioni i tyre ka fituar zgjedhjet edhe përkundër dhunës së aktivistëve të PDSH-së.
“Ne i fituam zgjedhjet edhe pse u bë dhunim i skajshëm i votës së lirë nga militantët e PDSH-së dhe mbështetja që patën nga njësiti policor Alfa”, deklaroi Bexheti. Sipas tij, këto grupe që nga orët e para të mëngjesit kishin mbushur kutitë e votimit në Saraj të Shkupit. .
Ajlin Kadriu

Gjithashtu lexo

Maqedoni, asnjë prioritet për librat që ofendojnë shqiptarët

Sensibilizimi i çështjes që ka të bëjë me përmbajtjet fyese dhe të pavërtetave historike nëpër …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *