Home / Lajme / Maqedoni / Derivatet e naftës shtrenjtohen për 2 denarë

Derivatet e naftës shtrenjtohen për 2 denarë

9 qershor – Komisioni Rregullator për energjetikë në seancën e sotme ka sjellur vedim për rritjen e çmimit të benzinës për 2 denarë dhe dizelit për 0.50 denarë.
Çmimi i benzinës MB-96, Eurosuper-95 dhe Eurosuper-98 rritet për 2 denarë, kurse Eurodiseli (D-E IV) është rritur për 0,50 denarë.
Kështu çmimi i MB-96 nga 76,59 rritet në 78,50, i Eurosuper-95 nga 73,50 denarë rritet në 75,50 denarë, i Eurosuper-98 nga 74,50 denarë rritet në 76, 50, kurse i Eurodiseli (D-E IV) do të shitet 74,50 denarë. Sipas Komisionit Rregullator për energjetikë rritja e çmimeve ka pasuar pas rritjes së çmimit të naftës në bursat botërore.

Gjithashtu lexo

S’ka ndalesë për qarkullim në Simnicë, banorët frikësohen nga epidemitë

Nuk ka ndalesë për lëvizje e as masa të përkujdesit drejt fshatit Simnicë të Gostivarit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *