Home / Lajme / Maqedoni / Franca vlerësoi pozitivisht procesin e rivotimit në Maqedoni

Franca vlerësoi pozitivisht procesin e rivotimit në Maqedoni

17 qershor – Ambasada e Francës në Shkup përmes një komunikate për media përshëndet ecurinë paqësore të rivotimit të zgjedhjeve parlamentare të të diellës, 15 qershor në Maqedoni.
“Pas incidenteve të rënda që ndodhën në ditën e zgjedhjeve më 1 qershor, ky është një përmirësim.Tani dëshirojmë që qevria e re të formohet pa vonuar dhe e inkurajojmë të rinis reformat e nevojshme për një afërsim europian.“, thuhet në komunikatën e Ambasadës së Francës në Shkup.

Gjithashtu lexo

Paraqiten si zyrtarë policor, rrahin dhe plaçkisin të riun nga Shkupi

Mbrëmë rreth orës 21:30 në rrugën “Përzhino” në Shkup, tre persona të panjohur e kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *