Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski ka biseduar me Thaçin dhe Ahmetin

Gruevski ka biseduar me Thaçin dhe Ahmetin

17 qershor – Kryeminstri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski ka zhvilluar bisedw telefonike me liderët e PDSH dhe BDI-së, Menduh Thaçin dhe Ali Ahmetin ,ka njoftuar zëdhënësi qeveritar, Ivica Bocevski
Sipas Bocevskit, kryeministri Gruevski ka shprehur kënaqësinë nga rrjedha e rivotimeve më 15 qershor dhe ka uruar Ahmetin dhe Thaçin për rezultatin zgjedhor dhe mandatet e fituara të deputetëve. Deri më tani nuk ka të dhëna nëse është biseduar se cila nga partitë shqiptare do të jetë pjesë e koalicionit të kryeministrit, Nikolla Gruevski.

Gjithashtu lexo

Akomodim falas në Shkup për ndeshjen e Super Kupës Evropiane (FOTO)

Super Kupa Evropiane që do të luhet më 8 gusht në Shkup ndërmjet Real-Madrid dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *