Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski takime me ambasadorët e SHBA, BE dhe ODIHR

Gruevski takime me ambasadorët e SHBA, BE dhe ODIHR

2 qershor – Lideri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski sot pasdite do të takohet me ambasadorët e SHBA-ve, BE-së dhe ODIHR-it.
Sipas kabientit të kryeministrit Gruevski, takimi me ambasadoren amerikane Xhilian Milovanovic është caktuar sot pasdite rreth orës 17.00, me ambasadorin e Bashkimit Evropian, Ervan Fuere në ora 18.00 dhe me ambasdorin e ODIHR-it, Robert Beri në ora 18.40.
Procesi zgjedhor dhe paszgjedhor, formimi i koalicionit të ri qeveritar dhe çështja e evrointegrimeve do të jenë temat që do të diskutohen midis Gruevskit dhe ambasadorëve të vendeve perendimore.

Gjithashtu lexo

Akomodim falas në Shkup për ndeshjen e Super Kupës Evropiane (FOTO)

Super Kupa Evropiane që do të luhet më 8 gusht në Shkup ndërmjet Real-Madrid dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *