Home / Lajme / Maqedoni / Imeri: PDSH një deputet në epërsi

Imeri: PDSH një deputet në epërsi

3 qershor – Zëdhënësi i PDSH-së, Adriatik Imeri deklaroi se në bazë të rezultateve të fundit që sipas tij bazohen në ato të KSHZ, PDSH ka fituar 14 deputetë së bashku me 1 deputet që fitoi PPD, ndërsa sipas tij BDI ka fituar 13 deputetë.
“Kjo do të thotë se PDSH së bashku me PPD kanë fituar zgjedhjet dhe janë në epërsi”, deklaroi zëdhënësi Adriatik Imeri. Ai ftoi shqiptarët që të jenë të qetë sepse PDSH është fituese e këtyre zgjedhjeve.

Gjithashtu lexo

Paraqiten si zyrtarë policor, rrahin dhe plaçkisin të riun nga Shkupi

Mbrëmë rreth orës 21:30 në rrugën “Përzhino” në Shkup, tre persona të panjohur e kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *