Home / Lajme / Maqedoni / Miloshoski: Në qeveri së paku një parti shqiptare

Miloshoski: Në qeveri së paku një parti shqiptare

27 qershor – “VMRO-DPMNE edhe pse posedon shumicën e nevojshme të deputetëve ka vendosur që në qeveri të ftojë së paku një parti politike shqiptare”, deklaroi anëtari i kryesisë së VMRO-DPMNE-së dhe shefi i diplomacisë maqedonase, Antonio Miloshoski në konferencën e përbashkët me zëvendës-ndihmës sekretaren amerikane të shtetit, Rosemary DiCarlo.
Milloshoski tha se këtë qëndrimi kryeministri Nikolla Gruevski i’a kumtoi edhe zyrtares së lartë amerikanë në takimin e sotëm. Ai bëri të ditur është shprehur gatishmëria që Qeveria të formohet deri kah mesi i muajit korrik.

Gjithashtu lexo

Akomodim falas në Shkup për ndeshjen e Super Kupës Evropiane (FOTO)

Super Kupa Evropiane që do të luhet më 8 gusht në Shkup ndërmjet Real-Madrid dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *