Home / Lajme / Maqedoni / MOST: Deri në ora 13 mbi 30 për qind kanë dalur në votime

MOST: Deri në ora 13 mbi 30 për qind kanë dalur në votime

1 qershor – Jehona e votuesve në zgjedhjet e sotme parlamentare deri në orën 13 rezulton deri në 30 për qind, bën të ditur organizata joqeveritare MOST.
Sipas kësaj organizate, në njësinë e pare zgjedhore fluksi i votuesve ka qenë 35 për qind, në njësinë 2 mbi 28 për qind, në njësinë 3, 29, 04 për qind, në njësinë zgjedhore numër 4 fluksi i votuesve ka qenë rreth 25 për qind, në njësinë 4 mbi 26 për qind dhe në njësinë gjashte mbi 32 për qind. Sipas MOST, parregullësi janë regjistruar në Kamjan dhe Bogovinë, ku janë mbyllur kutitë e votimit. Në Saraj janë mbyllur dy vendvotime në Llaskarce dhe Bukoviç. Në 15 vendvotime në Çair pas dy orësh ndërprerje sërish janë hapur vendvotimet dhe qytetarët po shprehin të drejtën e votes.

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *