Home / Lajme / Maqedoni / Ndërpritet votimi në një vendvotim në Dibër për shkak të një incidenti

Ndërpritet votimi në një vendvotim në Dibër për shkak të një incidenti

1 qershor – Në një vendvotim në Dibër u ndërpre votimi, konfirmoi Komsioni Komunal Zgjedhor, i cili momentalisht ka mbedhje pas së cilës do të ketë edhe njoftim zyrtar.
Procesi zgjedhor është ndërprerë për shkak të sulmit të kryetarit të Këshillit zgjedhor.
Zgjedhjet në qytet i vëzhgojnë përfaqësues të asociacionit qytetar MOST dhe OSBE-së.

Gjithashtu lexo

S’ka ndalesë për qarkullim në Simnicë, banorët frikësohen nga epidemitë

Nuk ka ndalesë për lëvizje e as masa të përkujdesit drejt fshatit Simnicë të Gostivarit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *