Home / Lajme / Maqedoni / Filloi takimi Cërvenkovski- Nimic

Filloi takimi Cërvenkovski- Nimic

21 gusht – Filloi takimi mes ndërmjetësit, Metju Nimic dhe presidentit të Maqedonisë, Branko Cërvenkovski..
Sipas paralajmërimeve në këtë takim temë e bisedimeve do të jetë vetëm çështja e emrit kushtetues të Maqedonisë..
Nimic, pritet në këtë takim të njoftohet me qëndrimin e presidentit lidhur më kontestin greko-maqedonas për çështjen e emrit..
Pas këtij takimi, ai do të takohet edhe me kryeministrin e vendit, Nikolla Gruevskin i cili tani më është shprehur se lidhur me emrin ka një qëndrim të harmonizuar me presidentin..
Vizitën e radhës, emisari i OKB-së do ta realizoj nesër në Selanik, ku do të njoftohet edhe me qëndrimin e autoriteteve greke lidhur me emrin.

Gjithashtu lexo

Grujoski dhe Boshkovski do të parabugosen, Jakimovski do të mbetet pa pasaportat e tij

Portali SDK bën të ditur se të akuzuarit e PSP-së në lëndët ”Fortesa” dhe ”Shënjestra”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *