Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski në Konventën e McCain

Gruevski në Konventën e McCain

Maqedoni, 30 gusht – Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski filloi qëndrimin e tij disa ditor në SHBA-të, ku do të jetë pjesë e Konventës së republikanëve..
Kryeministri do të marrë pjesë në konventën e kandidatit republikan për president John McCain, ku pritet edhe zhvillimi i takimeve me kongresmen dhe senatorë të ndryshëm amerikan për të diskutuar për temat që kanë të bëjnë me Maqedoninë. Gruevski gjithashtu do të marrë pjesë edhe në tubimin kishtar të emigrantëve maqedonas në Nju Xhersi.

Gjithashtu lexo

Grujoski dhe Boshkovski do të parabugosen, Jakimovski do të mbetet pa pasaportat e tij

Portali SDK bën të ditur se të akuzuarit e PSP-së në lëndët ”Fortesa” dhe ”Shënjestra”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *