Home / Lajme / Maqedoni / Kryesia e PDSH-së shqyrton situatën aktuale

Kryesia e PDSH-së shqyrton situatën aktuale

30 gusht – Partia Demokratike Shqiptare(PDSH) sot pasdite në Tetovë po zhvillon mbledhjen e kryesisë qendrore lidhur me aktivitetin e saj pas zgjedhjeve..
Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi para fillimit të mbledhjes së kryesisë ka nënvizuar se ndër pikat që do të shqyrtohen do të jetë vendimi lidhur me rikthimin në Parlament, miratimi i një rezolute për njohjen e Kosovës, çështja e ligjit për përdorimin e gjuhës shqipe dhe kontesti i emrit me Greqinë..
Në mbledhjen e kryesisë së kësaj partie pritet të shqyrtohet edhe raporti lidhur me planet dhe aktivitetet partiake në opozitë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *