Home / Lajme / Maqedoni / Kronikë e zezë – Humb jetën një I ri në aksident trafiku

Kronikë e zezë – Humb jetën një I ri në aksident trafiku

Tetovë, 26 shtator-27 vjeçari AI nga fshati Përshevcë ka humbur jetën të enjten pasdite gjatë një aksidenti trafiku në rrugën Tetovë Jazhincë në dalje të fshatit Xhepçisht, njofton policia e Tetovës.Sipas policisë aksidenti ka ndodhur rreth orës 17, 15 minuta kur vetura e tipit “Jugo” e drejtuar nga 27 vjeçari A.I është ndeshur me kamion për grumbullimin dhe transportin e hedhurinave I tipit Mercedes me targa të Tetovës I drejtuar nga 62 vjecari J.M nga fshati Gradec, njoftoi policisa.Gjatë aksidentit drejtuesi I veturës “Jugo” që ka lëvizur në rrugën Tearcë –Tetovë, ka marrë lëndime të rënda dhe më pas ka ndruar jetë në spitalin klinik të Tetovës.
Policia bëri të ditur se në vendin e ngjarjes ka bërë hetim dhe informacionet e para janë mosmabjatja e anës së djathtë nga ana e veturës.Autotmjeti transportues me të cilin është ndeshur vetura është mbajtur për kontrollim të mëtejmë në polici

Tetovarit I vidhen tetë mijë euro.
Persona të panjohur një natë më parë në mes orës 19, 30 dhe 20.00, kanë plaçkitur banesën e tetovarit I..J në rrugën 180 numër 13 dhe me vete kanë marrë 6000 euro të cilët kanë qenë të fshehura nën tepison.Plaçkitësit, sipas policise me vete kanë marrë një Lap Top, celular, orë muri dhe flori, ndërsa dëmi I përgjithshëm arrinë vlerën deri në 8 mijë euro, njofton policia e Tetovës..
Vidhen 500 metra kabëll.
35 vjeçarja N.M nga Banjica e Poshtme mbrëmë ka njoftuar policinë se janë vjedhur 500 metra kabel nga objekti I saj në lagjen Grudacija.Policia punon në kapjen e kryerësve të kësaj vepre.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *