Home / Lajme / Maqedoni / Kumucakos: Emri, bisedimet në fazë të rëndësishme

Kumucakos: Emri, bisedimet në fazë të rëndësishme

26 shtator – Bisedimet për çështjen e emrit janë në një fazë shumë të rëndësishme, pavarësishtë faktit se ekziston një problem serioz për atë se, ana tjetër si e kupton këtë proces, deklaroi sot zëdhënësi i ministrisë së Jashtme të Greqisë, Jorgos Kumucakos..
Siç njofton agjencia e lajmeve “Netpress” zëdhënësi i diplomacisë greke ka theksuar se Greqia mbetet në pozicionin dhe qëllimin e saj që të gjehet një zgjidhje për emrin.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *