Home / Lajme / Maqedoni / NATO do ta ftojë Maqedoninë menjëher pas zgjidhjes së emrit

NATO do ta ftojë Maqedoninë menjëher pas zgjidhjes së emrit

2 tetor – NATO është e gatshme ta ftojë Maqedoninë t’i bashkangjitet NATO-s menjëher pas zgjidhjes së kontestit të emrit, deklaroi zëdhënësi i NATO-s Xhejms Apaturaj.
Lidhur me kontestin e emrit mes Shkupit dhe Athinës, Apaturaj theksoi se nuk ka njohuri se deri më tani është arritur progres në angazhimet për zgjidhjen e kësaj çështje..
Presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski, të mërkurën në Bruksel është takuar me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jap de Hop Shefer. Në këtë takim është biseduar për procesin e integrimt të Maqedonisë në NATO.

Gjithashtu lexo

S’ka ndalesë për qarkullim në Simnicë, banorët frikësohen nga epidemitë

Nuk ka ndalesë për lëvizje e as masa të përkujdesit drejt fshatit Simnicë të Gostivarit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *