Home / Lajme / Maqedoni / Rufi Osmani paralajmëron rikthimin në politikë

Rufi Osmani paralajmëron rikthimin në politikë

4 tetor – Ish-kryetari i komunës së Gostivarit, Rufi Osmani ka paralajmëruar rikthimin e tij në skenën politike, duke u kandiduar si i pavarur për kryetar të Gostivarit në zgjedhjet e ardhshme lokale..
Ai këtë e ka bërë të ditur në një deklaratë për TV Alsat, duke shtuar se pas tij nuk qëndron asnjë subjekt aktual politik shqiptar..
“Gjasat janë reale që unë nga një ish-politikan dhe nga një politikan potencial të transformohem në një politikan aktiv. Unë këtë do t’a bëj në zjgedhjet e ardhshme lokale në Gostivar, do të kandidoj si i pavarur dhe do të tentoj të rikthej mandatin politik që shteti i Maqedonisë në 1997 ma mori në mënyrë të dhunëshme”, deklaoi Osmani.

Gjithashtu lexo

Sot para gjykatës themelore të Kumanovës, ndryshoi qëndrimin e tij,pendohet vrasësi i Almir Aliut, u kërkon falje familjarëve

Boban Iliq, i akuzuar për vrasjen e Almir Aliut, sot para Gjykatës Themelore të Kumanovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *