Home / Lajme / Maqedoni / Tentojn të vjedhin shitoren, kapen nga policia

Tentojn të vjedhin shitoren, kapen nga policia

Tetovë, 9 tetor – Të martën mbrëma mes orës 19, 30 deri ora 22 persona të panjohur kanë thyer me dhunë derën e dritares së shtëpisë të 41 vjecarit N.Z nga kamjani, kanë hyrë brenda dhe pasi që kanë kontrolluar shëtpinë kanë marrë flori në vlerë prej 2000 euro, njofton policia.Person I panjohur mbrëmë rreth orës 20 e 40 minuta me veturën e tij Golf është ndalur për të mbushur veturën e tij është ndalur në pompën e Benziës makpetrol, që gjendet në rrugën Marshall Tito, në tetovë dhe pasi ka mbushur benzinë për 2700 denarë pa paguar ka ikur në drejtim të panjohur.SPB-ja punon në kapjen e personit që nuk paguajti benzinë, ndërsa policia thekson se kjo është një dukuri e shpeshtë në tetovë.

Të martën mbrëma rreth orës 22 nga vendkalimi kufitar Jazhnicë në staionin e Policisë në Tetovës është sjellur 39 vjecari N.B nga Reçica e Madhe I dyshuar për më shumë vjedhje të rënda në rajonine Zherovjanit.Policia punon në zbardhjen e këtij rasti.
Dje rreth orës 2 policia e Tetovës ka arrestuar 18 vjecarin I.R nga Tetova dhe 17 vjecarin B.h nga traboshi të cilët kanë tentuar që të plaçisin shitoren Dardania në rrugën Beliçica në Tetovë.Ata kanë thyer me send të fortë dorëzën e derës por janë penguar në qëllimin e tyre nga ana e policisë.Ndaj tyre policia do të inicon padi adekuate..
Urim Hasipi

Gjithashtu lexo

Grujoski dhe Boshkovski do të parabugosen, Jakimovski do të mbetet pa pasaportat e tij

Portali SDK bën të ditur se të akuzuarit e PSP-së në lëndët ”Fortesa” dhe ”Shënjestra”, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *