Home / Lajme / Maqedoni / Agron Buxhaku kandidat presidencial i BDI-së

Agron Buxhaku kandidat presidencial i BDI-së

Vendimi është miratuar sonte nga Këshilli Qendror i partisë shqiptare në pushtet, e cila po mban mbledhje lidhur me zgjedhjet e 22 marsit në selinë në Reçicë të Vogël.

Urim Hasipi
Tetove, 27 janar-Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) zgjodhi Agron Buxhakun për kandidat të saj në zgjedhjet presidenciale të 22 marsit.

Vendimi është miratuar sonte nga Këshilli Qendror i partisë shqiptare në pushtet, e cila po mban mbledhje lidhur me zgjedhjet e 22 marsit në selinë në Reçicë të Vogël.

Buxhaku, anëtarë i lartë i BDI-së gjatë periudhës së vitit 2002-2006 ka qenë ministër i Transportit dhe Lidhjeve. Sonte edhe PDSH pritet të shpallë kandidatin e saj për zgjedhjet presidenciale

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *