Home / Lajme / Maqedoni / BDI shpall emrat e kanidateve per kryetar te komunave

BDI shpall emrat e kanidateve per kryetar te komunave

Kandidat për kryetar komune në Gostivar nga radhët e BDI-së është Nevzat Bejta, Osllomej Fatmir Deari, Dibër Argëtim Fida Mavrovë Rostushë Ikmet Ejupi, Saraj Blerim Bexheti, Çair Izet Mexhiti.

Bashkimi Demokratik për Integrim ka publikuar emrat e kandidatëve për kryetar të komunave në zgjedhjet e 22 Marsit.

Në komunën e Tetovës sërish kanidat do të jetë kryetari aktual Hazbi Lika, në komunën e Tearcës Isen Asani, Bogovijë Hazbi Idrizi, Bërvenicë Enver Pajaziti, Zhelinë Fatmir Izairi për Vrapçisht Bajram Kadrija, Jegunocë Fatmir Misini.

Kandidat për kryetar komune në Gostivar nga radhët e BDI-së është Nevzat Bejta, Osllomej Fatmir Deari, Dibër Argëtim Fida Mavrovë Rostushë Ikmet Ejupi, Saraj Blerim Bexheti, Çair Izet Mexhiti.

Ndërkohë që zëdhënësi I qeverisë Shefik Duraku do të jetë kanidat për komunën e Haraçinës, për Strugë Ramiz Merko, Studeniçan Fati Iseni, në Dollnen Adulla bajramovski dhe në Pllasnicë Ismail Ajrovski.Kurse për komunën e Likovës, Zajazit, Kumanovës dhe Qytetin e Shkupit kandidatët do të përcaktohen pas konsultimeve që do të kryhen në vijim.

Këshilli i Përgjithshëm edhe njëherë konfirmoi përcaktimin e Bashkimit Demokratik për Integrim për të mbajtur zgjedhje të lira, fer dhe demokratike.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *