Home / Lajme / Maqedoni / Gjorgji Ivanov kandidat i VMRO-DPMNE per kryetar shteti

Gjorgji Ivanov kandidat i VMRO-DPMNE per kryetar shteti

Nje orë pas kerkeses se liderit te LSDM-se deri te VMRO-DPMNE-ja qe Srgjan Kerim te jete kandidat i perbashket partia maqedonase ne pushtet ka dale me kandidatin e vet GJorgji Ivanov

Profesori Gjorgji Ivanov eshte kaniddati per kryetar i VMRO-DPMNE-se per postin e presidentit te shtetit, ne zgjedhjet e 22 marsit.

Nje ore pasi partia me e madhe opozitare maqedonase LSDM parashtroi kerkese deri te VMRO-DPMNE-ja qe kandidat i perbashket te jete Srgjan Kerim, partia ne pushtet maqedoase ka nxjere ne mejdan profesorin Gjorgji Ivanov.

VMRO-DPMNE-ja beri te ditur se pas kandidatures se Ivanovit, kane qendruar nenshkrimet e individeve dhe grupeve tjera etnike

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *