Home / Lajme / Maqedoni / MPB: Me vëmendje po ndjekim situatën në kufirin me Kosovën

MPB: Me vëmendje po ndjekim situatën në kufirin me Kosovën

Situata është e qetë, nuk është shënuar asnjë incident në kufirin shtetëror të Maqedonisë, deklaroi ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska.

Ajo tha se MPB është duke ndjekur me vëmendje situatën në kufirin me Kosovën.

“Nga raportet që i kemi analizuar, situatata është plotësishtë e qetë dhe situata nuk është ndryshuar në kufirin drejtë Kosovës”, deklaroi kreu i MPB-së pas një vizitë që i bëri stacionit policor kufitar “Çashka”.

Janukullovska tha se për dallim nga viti 2007, efikasiteti i parandalimit të tregtisë ilegale në këtë pjesë është rritur për 40 për qind.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *