Home / Sport / Përforcime të reja në Shkëndijë

Përforcime të reja në Shkëndijë

Spasovski dhe Fakiq nga Metalurgu dhe Dardan Miftari nga Cementarnica janë futbollistët e parë që kanë përforcuar klubin kuq e zi, por sipas drejtuesve të klubit tetovar, nuk do jenë të fundit.Skuadrës gjatë stërvitjeve i janë bashkuar edhe futbollistët të cilët munguan në seancën e parë si:Dimov, Pashovski, Mumin Sallai etj.

Në ditën e dytë të stërvitjeve, klubit Shkëndija nga Tetova, I janë bashkangjitur tre përforcimet e para për stinorin pranveror.

Spasovski dhe Fakiq nga Metalurgu dhe Dardan Miftari nga Cementarnica janë futbollistët e parë që kanë përforcuar klubin kuq e zi, por sipas drejtuesve të klubit tetovar, nuk do jenë të fundit.

Skuadrës gjatë stërvitjeve i janë bashkuar edhe futbollistët të cilët munguan në seancën e parë si:Dimov, Pashovski, Mumin Sallai etj.

Trajneri Stratev theksoi se nga seanca e parë është ndarë I kënaqur me angazhimin dhe formën e lojtarëve të tij dhe pret që në praneverë të vazhdohet me rezultatet që I arritën në stinorin vjeshtor.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *