Home / Lajme / Maqedoni / RENOVA I nisi përgatitjet

RENOVA I nisi përgatitjet

Në seancën e parë stërvitore ishin të pranishëm të gjithë futbollistët që bartën barën më të rëndë në sezonin e kaluar, në përjashtim të Shaqir Rexhepit dhe Marian Andonovit të cilët nuk janë më pjesë e Renovës. Shefi i stafit teknik Vllatko Kostov mendon se Renova posedon kualitet që ti përmbushë ambiciet e drejtuesëve, ndërsa me përforcimet e reja nuk do të ketë problem për të siguruar kua.lifikim në garat evropiane

Skuadra nga Xhepçishti Renova sot shënoi startin e përgaditjeve për stinorin pranveror, ku drejtuesi e gjipspunuesëve kërkojnë të sigurohet një vend që do tu mundësonte që për herë të dytë me rradhë të dalin në arenën ndërkombëtare.

Në seancën e parë stërvitore ishin të pranishëm të gjithë futbollistët që bartën barën më të rëndë në sezonin e kaluar, në përjashtim të Shaqir Rexhepit dhe Marian Andonovit të cilët nuk janë më pjesë e Renovës.

Shefi i stafit teknik Vllatko Kostov mendon se Renova posedon kualitet që ti përmbushë ambiciet e drejtuesëve, ndërsa me përforcimet e reja nuk do të ketë problem për të siguruar kua.lifikim në garat evropiane.

Renova në këtë afat kalimtar është përforcuar me Mende Stepanovskin dhe Pepi Bozhijanovin, ndërsa sipas stafit teknik skuadra nga Xhepçishti ka nevojë edhe për një futbollist të repartit të sulmit. Skuadrës së parë i janë bashkangjitur edhe disa futbollistë nga reparti i të rrinjëve.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *