Home / Lajme / Maqedoni / Tërmet në rrethinën e Tetovës

Tërmet në rrethinën e Tetovës

Ky eshte termeti i dyte brenda nje jave ne rajonin e Pollogut.Ne te dy termetet nuk ka patur te lenduar apo deme materiale, por vetem eshte shkaktuar shqetesim tek popullata

Aparatet e Obseravotoriumit seizmologjik pranë Fakultetit matematiko-natyror, me rrjetin e tyre telemetrik në stacionet në Shkup, Ohër, Vallandovë, Manastir, Kriva Pallankë dhe Krushevë, mbrëmë në orën 23 e 18 minuta, kanë regjistruar tërmet me epiqendër 45 kilometra në perëndim të Shkupit dhe vjen nga rajoni i epiqendrës në rrethinën e Tetovës.

Sipas të dhënave të deritanishme, tërmeti është ndjerë edhe në rrethinën e Tetovës me intenzitet prej katër, kurse në Gostivar me intenzitet mes tre dhe katër ballë sipas shkallës makroseizmike evropiane

Ky eshte termeti i dyte brenda nje jave ne rajonin e Pollogut.Ne te dy termetet nuk ka patur te lenduar apo deme materiale, por vetem eshte shkaktuar shqetesim tek popullata

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *