Home / Lajme / Maqedoni / Vidhen tre GOLF( tre) në Tetovë

Vidhen tre GOLF( tre) në Tetovë

Dje në mes orës 13 dhe 14 e 30 minuta është vjedhur veturë e tipit Golf 3 me targa të Tetovës pronë e 27 vjecarit XH.I e cila ka qenë e parkuar para shtëpisë së tij, në Reçicë të Vogël.Të njejtën ditë vetura është gjetur në rrugën “Braqa Milladinovci” dhe është dërguar në stacionin e policisë në tetovë për procedurë të mëtejme

Dje në periudhën ndërmjet 11 dhe 12, persona të panjohur duke shfrytëzuar mungesën e pjesëtarëve të shtëpisë dhe përmes derës së hapur kanë hy në shtëpinë e 61 vjecarit SH.F në fshatin Dobrosht, komuna e Tetovës.Pas kontrollimit të shtëpisë ata kanë marrë një kuti ku ka patur flori, ndërsa vlera e përgjithshme e vjdhjes arrinë deri në 425 mijë denarë, njofton Sektori për Punë të Brendëshme në Tetovë.

Dje në mes orës 13 dhe 14 e 30 minuta është vjedhur veturë e tipit Golf 3 me targa të Tetovës pronë e 27 vjecarit XH.I e cila ka qenë e parkuar para shtëpisë së tij, në Reçicë të Vogël.Të njejtën ditë vetura është gjetur në rrugën “Braqa Milladinovci” dhe është dërguar në stacionin e policisë në tetovë për procedurë të mëtejme.

Dje mes orës 1 dhe 9 është vjedhur veturë e tipit Golf tre me targa të Tetovës e cila ka qenë e parkuar para pronarit të shtëpisë dhe të veturës R.H në Reçicë të Vogël.Dëmi I përgjithshme llogaritet rreth orës 4500 euro.Policia punon në kapjen e autorëve dhe gjetjen e veturës. 42 vjeçari XH.H nga fshati Shipkovicë, pardje rreth orës 18, 30 minuta, është vetëlënduar me një pistoletë me të cilin ka shtënë disa plumba në ajër para hyrjes në fshatin Gajre.

Sipas policisë duke tentuar që të vendos pistoletën në rryp, ka shëtënë një plumb pa dashje me ç`rast me veturën e tij AUDI A4 me të cilën ka lëvizur në drejtimin Shipkovicë-Gajre, me shpejtisë është drejtuar për në spitalin klinik në Tetovë, ku I është dhënë ndihma e parë.
Sektori për Punë të Brendëshme në Tetovë punon në zbardhjen e plotë të këtij rasti.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *