Home / Lajme / Maqedoni / KSHZ-ja e konfirmoi radhitjen e kandidatëve presidencialë në fletëvotim

KSHZ-ja e konfirmoi radhitjen e kandidatëve presidencialë në fletëvotim

pari në listë do të jetë Imer Selmani nga Demokracia e Re, e dyta Mirushe Hoxha nga PDSH-ja, i treti Nano Ruzhin, kandidati i PLD-së, në vendin e katërt është kandidati i VMRO-DPMNE-së Gjorgje Ivanov, i pesti Lube Boshkovski, i gjashti Agron Buxhaku i BDI-së

KSHZ-ja në seancën e sotme e konfirmoi radhitjen e kandidatëve presidencialë në fletëvotim.

I pari në listë do të jetë Imer Selmani nga Demokracia e Re, e dyta Mirushe Hoxha nga PDSH-ja, i treti Nano Ruzhin, kandidati i PLD-së, në vendin e katërt është kandidati i VMRO-DPMNE-së Gjorgje Ivanov, i pesti Lube Boshkovski, i gjashti Agron Buxhaku i BDI-së dhe në vendin e shtatë të fundit në fletëvotim do të jetë kandidati i LSDM-së, Lubomir Fërçkovski.

Zgjedhjet presidenciale do të mbahen më 22 mars njëkohësisht me ato lokale.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *