Home / Lajme / Maqedoni / ‘Next time’ përfaqësuesit e Maqedonisë në ‘Eurosong 2009’

‘Next time’ përfaqësuesit e Maqedonisë në ‘Eurosong 2009’

Kompozimi “Diçka që do të mbesë” nga grupi “Next time” është përfaqësuesi i Maqedonisë në “Eurosong 2009”.

Me më shumë vota të fituara nga publiku, nga dëgjuesit dhe shikuesit radio-televizivë, si dhe nga juria, “Next time” fituan në mbrëmjen finale të festivalit “Shkupi 2009”.

Juria profesionale si favoritë i gjodhi “Rum dum dum” e kënduar nga Kaliopi dhe Naumi dhe “103 mjellma të bardha” nga Risto Samarxhiev dhe Zoran Xhorlev. Sipas publikut, më të mirët ishin “Next time” dhe “Sleng” me këngën “Gengsta valle”.

“Eurosong 2009” do të mbahet në Moskë prej 12 deri në 1ë maj.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *