Home / Lajme / Maqedoni / Ramush Haradinaj pas lirimit nga Haga per here te pare në Maqedoni

Ramush Haradinaj pas lirimit nga Haga per here te pare në Maqedoni

Me ftese te kryetarit te PDSh-se Menduh Thaçi, sot ne Tetove qendron kreu i AAK-se Ramush Haradinaj

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj sot do qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni, i ftuar i posaçëm i Partisë Demokratike Shqiptare.

“Qëllimi i vizitës është prania e liderit të AAK-së në përvjetorin e themelimit të PDSH-së, ku sigurisht do të pasojnë mesazhe të qarta për ecurinë e Kosovës, Maqedonisë dhe rajonit, drejt integrimeve euroatlantike”, theksojnë zyrtarë të AAK-së në Prishtinë. Vizita e Ramush Haradinaj do të jetë e para në Maqedoni pas lirimit të tij si i pafajshëm nga Tribunali i Hagës

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *