Home / Lajme / Maqedoni / Salajdin Behadini kanidat I PDSH-së për komunen e Tearcës

Salajdin Behadini kanidat I PDSH-së për komunen e Tearcës

Partia Demokratike Shqiptare në zgjedhjet lokale dhe presidenciale të 22 marsit në komunën e Tearcës do të garojë me kandidatin Selajdin Behadini , I lindur në fshatin Sllatinë, bëjnë të ditur burime tona

Urim Hasipi
Partia Demokratike Shqiptare në zgjedhjet lokale dhe presidenciale të 22 marsit në komunën e Tearcës do të garojë me kandidatin Selajdin Behadini , I lindur në fshatin Sllatinë, bëjnë të ditur burime tona.

Me Behadinin kompletohet lista e kandidatëve për kryetar komunash për zgjedhjet e 22 marsit nga radhët e PDSH-së.Kandidati I PDSH-së Salajdin Idrizi do të ketë përballë kundërkandidatin nga Bdi Isen Asanit profesor në shkollën e mesme të bujqësisë në Tetovë.

Në Tetovë rektori aktual I USHT-së Sadi Bexheti si kandidat I PDSh-së do të ketë përballë kryetarin e tanishëm të komunës Hazbi Lika.
Në Gostivar PDSh-ja garon me magjsitër Gazmend Aliji, kurse BDI me kryetarin e tanishëm Nevzat Bejta ndërsa si kandidat I pavarur do të jetë Rufi Osmani

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *