Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi përjashtoi nga PDSH Besim Doganin

Thaçi përjashtoi nga PDSH Besim Doganin

Të gjitha arsyet ishin të argumentuara me fakte siç janë dehja nëpër bare të ndryshme, të krisura me armë zjarri në mënyrë të pakontrolluar në gjendje të dehur, ofendimi i qytetarëve të Gostivarit, amoralizim i skajshëm në disa raste, gjëra që janë të pahijshme për nj qytetar të thjeshtë e lere më për një anëtarë të PDSh-së”, theksohet në njoftimin e PDSH

Urim Hasipi
Tetove, 24 shkurt-Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi me kërkesë të degës së kryesisë së degës së Gostivarit ka përjashtuar nga radhët e partisë, nënkryetarin dhe deputetin Besim Dogani

Në njoftimin e dhënë bëhet e ditur se arsyet e përfaqësuesve të degës së PDSH-së në Gostivar ishin të pakontestueshme dhe të argumentuara. “Të gjitha arsyet ishin të argumentuara me fakte siç janë dehja nëpër bare të ndryshme, të krisura me armë zjarri në mënyrë të pakontrolluar në gjendje të dehur, ofendimi i qytetarëve të Gostivarit, amoralizim i skajshëm në disa raste, gjëra që janë të pahijshme për nj qytetar të thjeshtë e lere më për një anëtarë të PDSh-së”, theksohet në njoftimin e PDSH-së.

Poashtu siç nënvizohet, kryetai Thaçi për të ruajtur imazhin e këtij subjekti politik dhe nderin e gostivarasve mori vendim për përjashtim të menjëherhshëm të Doganit nga radhët e PDSH-

Gjithashtu lexo

”Lëvizja Besa do ta ketë anëtarin e saj në KSHZ”

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli për Makfaks ka deklaruar se partia në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *