Home / Sport / Beckenbauer: Loja më e dobët në historinë e klubit!

Beckenbauer: Loja më e dobët në historinë e klubit!

Presidenti i Bayernit shprehet i deshpruar pas debaklit te pesuar ne “Nou Kamp” nga Barcelona, ne ndeshjen e pare te cerek-finales se LIges se Kampioneve.

Kryetari i nderit i Bayernit nga Munihu dhe legjenda e futbollit gjerman e botëror, Franz Beckenbauer, ashpër ka kritikuar lojën e skuadrës bavareze pas humbjes nga Barcelona me rezultat të thellë 4:0 në Nou Camp në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së kampionëve. “Ajo që kam parë në pjesën e parë pa dyshim ishte futbolli më i dobët i Bayernit, që unë kam parë ndonjëherë në historinë e klubit. Barcelona na mbajti leksion nga futbolli, na poshtëroi “, ka thënë Beckenbauer. Në anën tjetër trajneri i Bayernit Jürgen Klinsmann nuk e ka fshehur zhgënjimin. Futbollistët e tij assesi nuk patën zgjidhje për Messin dhe të tjerët.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *