Home / Sport / Bogdani, aktivizohet 90 minuta kunder Milanit

Bogdani, aktivizohet 90 minuta kunder Milanit

Sulmuesi shqiptar zhvilloi gjithe ndeshjen kunder Milanit, por pa mundur te ndihmoje skuadren e tij ti shmanget disfates. Milani fitoi 1:0, me nje gol te vetem te Klarens Sedorfit.

Bogdani eshte aktivizuar serish si titullar ne Seria A, madje luajti 90 minuta, ndaj Milanit. Sulmuesi shqiptar, gjate lojes vuri dy here ne veshtiresi mbrojtjen e Milanit, pa mundur dot te gjeje rrugen e rrjetes. Kievo zhvilloi nje tjeter ndeshje pozitive, pavaresisht humbjes, duke rritur shanset per te qendruar ne mes ekipieve me te mira te kampionatit italian. Milani fitoi me nje gol te vetem, te cilen e shenoi Klarens Sederof, ne fillim te pjeses se dyte.