Home / Sport / Ferguson i pangopur me trofe

Ferguson i pangopur me trofe

Sir Alex Ferguson ka folur per te ardhmen e tij, duke qartësuar zerat e diteve te fundit qe spekulonin per largimin e tij te mundshem nga futbolli ne vitint 2011.

Trajneri skocez eshte shprehur se deshiron qe edhe dy here te ngrije kupen e me te merit te Evropes dhe pastaj do te largohej i qete nga futbolli

“Nuk mendoj se kemi fituar aq sa kemi pasur mundësi. Nëse do te arrij te fitoj edhe dy kupa evropiane atëherë do te largohem”- ka deklaruar Ferguson.

Me ketë deklarate, Ferguson e ka bere te qarte se karrierës se tij te 22 vjeçare te Manchesteri po i vjen fundi dhe drejtuesit e klubit kane filluar te mendojnë qe tani për pasardhësin e tij. Shume zëra flasin për portugezin Jose Mourinho si pasuesin me te denje te Fergusonit.

“Me pëlqen Jose. Mendoj se është një njeri i zoti por nuk e di çfare mendon klubi. Jam i lumtur qe nuk vendos unë për ketë. Sido qe te jete, skuadrën duhet ta marre dikush me eksperience te madhe”, ka perfunduar Sir Alx Ferguson ne një interviste te dhëne për CNN.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *