Home / Sport / Ferrari ne Kine per suksesin e pare, plane per ndryshimin e makines

Ferrari ne Kine per suksesin e pare, plane per ndryshimin e makines

Skuderia e Ferrarit eshte duke bere plane per ndryshimet qe do ti beje deri ne garen per Cmimin e Madh te Kines, ne te cilen do te kerkojne suksesin e pare ne sezonin e ri.

Vize e ndaluar per Baldiseri Luka. Menaxheri i ekipit te Ferrarit, ne fakt nuk do te shkoje ne Kine, per te luajtur rolin e tij, ne planifikimin dhe ndjekjen e nje strategjie te pershtatshme, gjate gares. Baldiseri do te mbetet ne Maranelo, ku ne koordinimin e Aldo Kostas do te punoje per zhvillimin e metejshem te makines. Qellimi eshte qe te parashikohet futja e novacioneve teknike dhe zvogelimi i hendekut me ato makina qe kane shenuar deri tani kohen me te shpejte ne piste. Nderkohe, rritet shpresa per te degjuar ate qe duhet nga ana e Ferrarit, pas ankesave qe do te mbahet ne Paris, gjate dites se neserme. Mesohet se eshte diskutuar ankesa e deponuar nga Ferrari, Renault, Red Bull dhe BMW kunder vendimeve te Stewards, ne “Grand Prix te Australise” dhe Malajzise dhe do te gjykohet ne pajtim me rregulloren teknike per te nderhyre ne ndryshimet qe kane kryer GP, Toyota dhe Williams. Perfaqesues te Ferrarit do te jene Rory Byrne dhe shefi projektues, Nikolas Tombazis. Pavaresisht se cfare do te jepet ne fund nga Gjykata e Apelit te FIA-s, ne Kine pritet nje reagim, nga thirrja edhe e Kavalino di Montezemolos dhe Domenikalit, per te marre persiper pergjegjesine e tyre. Nese do te kete disa lajme te tjera mbi aerodinamiken e makines, ne vecanti, pritet te kete ndryshime perpara, ne fllanxhen e perparme dhe gomat do te jene ato qe ishin ne Australi.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *