Home / Sport / Fitojnë Bostoni dhe San Antonio

Fitojnë Bostoni dhe San Antonio

Bostoni dhe San Antonio kanë shënuar fitore kundër Chicago Bulls gjegjësisht Dallasit, duke barazuar rezultatin në 1-1 në seri.

Trimi i fitores si mikpritës të basketbollistëve të Boston Celtics në ndeshjen e dytë të rrethit të parë të garave shtesë kundër Chicago Bullsave që u përmbyllë me rezultat 118:115 gjithsesi është Ray Allen. Basketbollisti 33-vjeçar shënoi një tre-pikësh dy sekonda para përfundimit të ndeshjes që në të vërtet i solli fitoren kampionëve dhe duke barazuar në 1:1 në seri. Ndeshja e tretë zhvillohet në Chicago. Në takimin tjerë San Antonio ka mposhtur Dallasin me rezultat 105-84 dhe po ashtu tash janë baras në seri(1:1).

Rezultatet Play-off-rrethi i dytë:

Lindje
Boston (2) – Chicago (7) 118:115 (1:1)

Perëndim
San Antonio (3)-Dallas (6) 105-84 (1:1)

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *