Home / Sport / Fitojnë Hamburgu dhe Verderi, PSG barazon

Fitojnë Hamburgu dhe Verderi, PSG barazon

Hamburgu dhe Werderi kanë shënuar fitore identike 3:1 përballë Manchester S gjegjësisht Udineses,në përballjet e para të cerek-finales së Kupës së UEFA-së,ndërsa Paris S.G barazoi pa gola me Dinamo Kiev-in.

Përfaqësuesi gjerman Hamburgu mori fitore kurciale përballë Manchester-it, megjithse gjeti veten në disavantazh që në minutën e parë të takimit, kur Ireland u dha miqëve epërsi. Mirëpo në vazhdim vendasit rimorën veten dhe me golat e Mathijsenit, Trochowskit nga penaltia dhe Guerreros morën fitore me rezultat 3:1, që është një rezultat i favorshëm para ndeshjes së kthimit.

Werderi me të njejtin rezultat mundi ekipin e vetëm italian në kupat evropiane Udinesen. Diego me dy gola dhe Almeida ishin autor të golave për ekipin gjerman, ndërsa deri në fund Quagliarella u përkujdes që Udinese sado ku do ti mbajë shpresat e gjalla para ndeshjes së kthimit.

Paris S.G. edhe përkundër iniciativës së madhe, nuk arriti të shkojë përtej barazimit 0:0 kundër ekipit solid të Dinamo Kievit, kështu që gjithcka rreth skuadrës që do të vazhdojë garat më tej do të vendoset në ndeshjen e kthimit.

Më herët Shakhtari me rezultat 2:0 mundi Olimpique Marseillen.

Shakhtar D. 2 – 0 O.Marseille
Hamburger SV 3 – 1 Manchester C.
Paris S.G. 0 – 0 Dynamo Kyiv
Werder Bremen 3 – 1 Udinese

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *