Home / Sport / Gigs lojtar i vitit në Premier ligë

Gigs lojtar i vitit në Premier ligë

Shoqata e futbollisteve te Premier liges ka vendosur qe futbollist i vitit te zgjedhet futbollisti 36-te vjecar i Machester Utd. Rajan Gigs, ndersa çmimi i futbollistit me te mire te ri i ka takuar Eshli Jang-ut nga rradhet e Aston Viles.

Edhe pse nese llogariten paraqitjet ne kampionat, Gigs gjithsej 12-te here ka luajtur ne formacionin e pare te skuadres nga “Old Trafordi”, megjithate paraqitjet e tij ishin te mjaftueshme qe te mare kete çmim. Me kete mesfushori i shkelqyeshem ka shtuar edhe nje trofe ne koleksionin e tij te pasur, pasi gjate karieres se tij ka fituarr10-te tituj, kater FA Kupa, tre Liga Kupa, ndersa pervec edhe du sukseseve ne Ligen e Kampioneve, Gigs si i ri dy here ka fituar cmimin qe kesaj radhe i takoi Jang-ut.
Nese Gigs te merkuren do te paraqitet kunder Arsenalit ne Ligen e Kampioneve, atehere do te shenoje paraqitjen e tij te 800 ne fanelen e Manchesterit.

Futbollisti nga Uelsi ne garen per titullin u rradhit para Nemanja Vidiçit, Rio Ferdinandit, Kristiano Ronaldos, Edvin Van Der Sar-it dhe Stiven Zherardit.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *