Home / Sport / Inter-Juventus, përballje edhe në merkato

Inter-Juventus, përballje edhe në merkato

Pervec luftes per titullin e kampionit skuadrat italiane Inter dhe Juventus kete vere parashihet te kene perplasje te ashper edhe ne merkato.

Interi dhe Juventusi janë dy skudrat që po luftojnë më shumë njëra-tjetrën, jo vetëm në kampionat, por edhe në merkato. Të dy gjigantët e futbollit italian kërkojnë të marrin disa lojtarë që po shkëlqejnë aktualisht në kampionate të ndryshme.

Pesë janë pikëtakimet e Interit dhe Juventusit për merkaton e ardhshme. Sipas “Gezzetta dello Sport”, sulmuesi i Xhenoas, Diego Milito, është emri i parë ku përplasen dy ekipet.

Hamshik është një emër tjetër që kërkohet nga këto ekipe. Interi ka hyrë në mes edhe tek tratativat e Juventusit me sulmuesin e Verderit, Diego.

Kjaer dhe Kualjarela janë dy futbollistë të tjerë për të cilët po interesohen Juventusi dhe Interi.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *